פאות

פאות, פאות, פאות… בתקופה בה אנו חיים כיום, חבישת פאה היא בעצם לבישת אופנה, יותר ויותר אנשים חובשים פאה לראשם והם לא בהכרח נשים חרדיות. נכון שרוב חובשות הפאה הן נשים מן המגזר הדתי, אך כיום הן נשים והן גברים מכל המגזרים החלו לחבוש פאות מסיבות שונות כמו נשירת שיער, התקרחות ובעיות רפואיות. גם בעולם הסלבס משתמשים בפאות וחובשים אותן בדרך כלל במהלך הופעות כדי להיות בעלי מראה מיוחד וחדש בכל רגע נתון בזמן ההופעה.

כמה כיף לחיות היום?! היום מבחר הדוגמאות בפאות כל כך גדול שאין פאה שלא קיימת, ממש ככה. תחשבו מה היה עד לפני כמה שנים, לפני שפאה הייתה אופנה. נשים שחבשו פאה לראשן נאלצו להסתפק במה שהיה וכמעט ולא היה… היו פאות, אבל כולן נראו אותו דבר; חלקות, צבע אחיד ועיצוב תספורת אחידה-קארה.

היום פאה הפכה להיות אופנה; שלל צבעים, שלל אורכים, שלל עיצובים של תספורות והתאמה מושלמת לראש החובש אותה. כל אחת ואחד והפאה שמתאימה לו, המראה שמחמיא לו.
היום פאה היא מוצר אופנה בהתאמה אישית; צבע, אורך, תספורת… בכלל, תחום הפאות עבר שינויים משמעותיים בשנים האחרונות; זהו כבר לא תחום השייך רק למגזר הדתי או רק לנשים, זהו תחום שנהיה נגיש גם למגזר החילוני, גם לנשים וגם לגברים.

אפילו השיער שמשתמשים בו ליצירת הפאות השתנה; פעם השיער היה סינטטי או מאיכות שיער ירודה, היום הפאות איכותיות ועשויות משיער אדם 100% טבעי וניתן להרגיש זאת במראה ובמגע של השיער. היום מרוב שהאיכות וההתאמה כל כך גבוהים, אי אפשר בכלל לדעת מי חובש פאה.

* כל הכתוב הוא בגדר המלצה בלבד ואין להתייחס לנאמר כאחריות לכל פעולה הנעשית בקשר לחיבור תוספות שיער. מומלץ ואף רצוי להתייעץ עם ספר מומחה לפני ביצוע כל פעולה.